Advice - eDSO

Tu nájdete archív aktualít publikovaných na portáli VSD.

Page content

UPOZORNENIE: Vážení zákazníci, od štvrtka 15.4. po 20:00 hod. do pondelka 19.4. do 08:00 hod. nebude z dôvodu aktualizácie interných systémov možné na portáli eVSD podávať žiadosti ani e-reklamácie. Za vzniknuté komplikácie sa Vám ospravedlňujeme.

 
Report
OUTAGE
Call about
OTHER MATTERS

Malý zdroj alebo veľká baterka?

07.04.2021  |  Attachments (2)  | 

Máte potrebu napájať Vaše zariadenia v termíne, čase alebo na mieste kde to nie je možné? Máme riešenie ako zabezpečiť možnosť pracovať na home office, dištančné vzdelávanie, napájanie chladničky, prevádzkovanie vykurovania, napájanie počas rekonštrukcie, na stavbe a podobne.Máme pre Vás riešenie a to aj v prípade ak bývate v byte, kde sa diesel agregát veľmi nehodí...

Od apríla ponúka VSD cez svoj eShop možnosť prenájmu batériového zdroja elektriny. K dispozícii je menší s kapacitou 576 Wh a väčší s kapacitou 1260 Wh. Prenajať sa dá už na jeden deň alebo na tak dlho ako potrebujete. Cena prenájmu začína od 20,80 € za prvý deň, plus 1,80 € za každý ďalší deň.

Ako to funguje?

na eShope si vyplníte objednávku. V rámci nej zvolíte termín prenájmu, ktorý musí byť aspoň 3 pracovné dni pred plánovaným použitím zdroja. Potom už zaplatíte kartou a vyberiete si, kam si po zdroj prídete. Ak vám nevyhovujú naše odberné miesta, môžeme vám batériový zdroj za poplatok aj doviezť na vaše odberné miesto.

Takýto zdroj má svoje možnosti

Tieto batérie zdroje sú vhodné na vykrytie potrieb napájania počas bežného pracovného dňa napr. počas plánovanej odstávky elektriny, ktorá spravidla netrvá viac ako 8 hodín.

Menší zdroj (576 Wh) bez problémov utiahne 1 pracovný stôl (WiFi rooter, notebook, monitor, nabíjanie telefónu) alebo napájanie jedného väčšieho spotrebiča ako je chladnička alebo televízor alebo vykurovanie (napr. plynový kotol).

Väčší zdroj (1260 Wh) zvládne napájať naraz 2- 3 pracovné stoly (WiFi rooter, notebook, monitor, nabíjanie telefónu) , prípadne pracovný počítač s vysokými nárokmi na napájanie, ako aj ďalšie zariadenia podľa uváženia. „pri vhodnom využití nie je problém ani kombinácia s napájaním chladničky, vykurovania a podobne.

Komfort využívania

Vám zabezpečí prehľadný displej, ktorý Vám dokáže v každom okamihu poskytnúť informáciu o dĺžke – možnosti napájania pri aktuálne pripojených spotrebičoch.

Samozrejme, batérie s takýmito kapacitami majú svoje limity. „Určite vám neutiahnu remeselnú dielňu, ale ani tepelné čerpadlo, elektrický kotol, či práčky, teda prístroje s veľkým príkonom,“

Chladiace zariadenia pritom udržia potraviny zmrazené aj niekoľko hodín, stačí ich neotvárať.

Slavomír Veseleňák, VSD, a.s.

Nezabudnite nabiť

Pripomíname, že batériový zdroj je potrebné najprv plne nabiť. Aj preto Vám ho poskytneme v dostatočnom predstihu. Ak si ho prenajmete na vykrytie viacdňovej odstávky, je potrebné ho dobíjať každý večer.

Ďalšie výhody

Okrem nízkej hmotnosti a ľahkej obsluhy majú nové batériové zdroje aj jednu veľkú výhodu oproti už dlhšie prenajímaným záložným zdrojom (link na ZZ). Na rozdiel od diesel agregátov neprodukujú splodiny. Sú teda vhodné aj do bytov či vnútorných priestorov kancelárií.